Angielski w drodze do pracy

nauka języka w drodze do pracy

Według statystyk, mieszkańcy dużych miast poświęcają około 8 godzin tygodniowo na dojazdy do pracy. Miesięcznie to ponad 32 godziny!

Czy wiesz, że ucząc się języka obcego w drodze do pracy możesz opanować język obcy w mniej niż pół roku? I to na takim samym poziomie, jaki oferują stacjonarne kursy lektorskie w szkołach językowych. Tylko że Ty oszczędzasz czas i pieniądze, które wydałbyś w szkole językowej na naukę podstaw języka.

Jak to zrobić?

Samouczki i aplikacje

W o wiele lepszej sytuacji od kierowców samochodów są ci, którzy korzystają z miejskiej komunikacji. Nie muszą przejmować się ruchem na drodze i w trakcie podróży do pracy mogą całkowicie dać się pochłonąć nauce. Tym osobom proponujemy przede wszystkim samouczki audio, fiszki interaktywne i aplikacje na telefon do samodzielnej nauki.

Gry i zabawy

Kojarzysz grę, w którą często grają dzieci jadąc autem? Polega na opisywaniu przedmiotów i ich odgadywaniu. Możesz w nią „grać” w pojedynkę, np. stojąc w korku.

Spróbuj nazwać jak najwięcej przedmiotów i opisać je, np. „czerwone światło”, „biały dom”, „żółta parasolka” (którą trzyma przechodzień) etc. W trakcie lunchu w pracy sprawdź słówka, których nie znałeś. Nie tylko przyjemniej spędzisz czas w aucie, ale również poszerzysz swoje słownictwo.

Audiobooki

Czytanie książek w języku docelowym to chyba jeden z najprzyjemniejszych sposobów na naukę. Jeśli jedziesz autem, nie musisz z tego rezygnować. Wystarczy, że zamiast radia włączysz audiobooka ulubionego autora w danym języku. Pamiętaj, bierne słuchanie również uczy!

Reasumując, znajomość języka obcego to nie tylko kolejny wpis do CV. Dzięki nauce języków ćwiczysz pamięć, poprawiasz koncentrację, rozwijasz swoje zdolności interpersonalne. Nabierasz nowych umiejętności, które przydadzą ci się zarówno w pracy, jak i w życiu rodzinnym czy towarzyskim.

Podejmiesz wyzwanie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl