Czy możliwe jest opanowanie języka w 7 dni? Okazuje się, że …

Czy można opanować dowolny język obcy w zaledwie tydzień?

Już w XIX wieku wierzono, że wszystkie języki świata mają wspólny początek. Lingwistyka zaczęła być coraz bardziej popularna, aż w 1887 r. powstało esperanto, stworzony sztucznie język międzynarodowy. Jego twórcą był urodzony w Białymstoku Ludwik Zamenhoff.

Bazując na tezie wspólnych korzeni języków, naukowcy zaczęli opracowywać również metody szybkiej nauki wielu języków jednocześnie.

Metody te, stosowane również dzisiaj, mają swoich licznych zwolenników i są warte wypróbowania. Stanowią alternatywę dla klasycznej szkolnej nauki, która wielu osobom wydaje się nudna, a przez to nieskuteczna. Jednak nie istnieją złote środki, dzięki którym nauczysz się języka w moment.

Według Cambridge Assessment English, aby opanować podstawy języka angielskiego (jeden z najniższych poziomów nauki – A2) i zdać egzamin certyfikacyjny, potrzeba przynajmniej 180 godzin nauki. Porównywalnie, dla języka niemieckiego jest to ponad 200 godzin, a dla francuskiego – między 180 a 200.

Według różnych źródeł, jest to równoznaczne ze znajomością od 1000 do 1500 słów. Aby posługiwać się językiem na poziomie zaawansowanym, potrzeba znajomości aż około 8000 słów.

Niestety, nie istnieją drogi na skróty w nauce języka. Pewną część materiału po prostu trzeba opanować.

3 Komentarze
  1. Maciek mówi

    Szanowny Autorze,
    Zamenhof pochodził z Białegostoku, nie z Bydgoszczy!
    Z poważaniem

  2. Elżbieta mówi

    Elżbieta-ja uczę się wyobrażając sobie siebie w róznych konktretnych sytuacjach rozmawiając z konkretnymi osobami-takie scenki łatwiej osadzają się w pamięci.Nadto ściągam teksty ulubionych utworów i śpiewam razem z nimi.Wcześniej tapetowałam przestrzeń wokół z gotowymi zwrotami do zastosowania w moich wirtualnych scenkach.No i także mam kontakt z Pinterestem i tam staram się czytać wszelakie rozmaitości w języku prawie kolokwialnym -jak zrobić pizzę,jak upiec schab, jak uszyć,jak malować etc. wszelkie DIY.To ostatnie/Pinterest /pożera mnóstwo czasu, ta pierwsza metoda pozwla coś wrzucić do pralki,coś do garnka i pośpiewać po angielsku czy włosku odkurzając dywan.Nie,nie jestem gospodynią domową-pracuję zawodowo od lat,ale wcześniej nie potrafiłam wykorzystywać racjonalnie i przyjemnie czasu,który nieubłaganie się kurczy,pozdrawiam Elżbieta

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl