Czy warto jeszcze uczyć się języka rosyjskiego

Jeszcze dziesięć lat temu w wielu polskich szkołach uczono języka rosyjskiego jako obowiązkowego języka obcego. Dziś rosyjski w szkołach wypierają inne języki europejskie – niemiecki, hiszpański czy francuski.

Oto 3 korzyści płynące ze znajomości języka rosyjskiego!

To język globalny

Językiem rosyjskim posługuje się na co dzień ponad 300 mln osób. Być może wydaje ci się, że nie jest to szczególnie istotne, skoro wszyscy uczą się języka angielskiego. Nie możesz jednak ignorować faktu, że Rosja jest największym państwem na świecie. Skoro znajomość języka angielskiego jest dziś niezbędna, pomyśl jakie miałbyś szanse na rynku pracy, znając angielski i rosyjski?

Ucz się rosyjskiego, jeśli prowadzisz biznes!

Wymiana handlowa między Polską a Rosją rośnie z roku na rok. Już w połowie 2017 r. była nawet o 30% wyższa niż w 2016. Co więcej, rosyjski eksport do Polski wyniósł 7 mld dolarów, natomiast import z Polski do Rosji – 3 mld dolarów. Podsumowując, nie można ignorować faktu, że Rosja jest jednym z największych rynków na świecie. Znajomość tego języka będzie bardzo wartościową umiejętnością dla każdego kupca.

Praca dla specjalistów i menadżerów

Znając język rosyjski można zarobić nie tylko w handlu. To największe na świecie państwo chętnie korzysta z usług pracowników napływowych.

Rosja jest specyficznym rynkiem zatrudnienia. W Polsce można bez przeszkód pracować w międzynarodowych zespołach nie znając języka polskiego Tymczasem w Rosji nie odniesiesz sukcesu zawodowego, jeśli nie znasz języka.

Mimo że płace w Rosji są bardzo skrajne, to specjaliści średniego i wyższego szczebla mogą tam bardzo dobrze zarobić! Nie musisz być kapitanem lodołamacza czy pracować przy poszukiwaniu złota, co bardzo często wskazują gazety jako „najbardziej intratne zawody w Rosji”. Zwracaj uwagę na region, w którym szukasz pracy – o wiele więcej zarobisz w Moskwie, niż w Sankt Petersburgu.
Poszukaj kontraktu w Moskwie – na pewno będziesz zadowolony z zarobków! Jeśli masz doświadczenie, jako menadżer lub dyrektor możesz zarobić nawet 30 tys. zł miesięcznie.

Na koniec świetna informacja

Język rosyjski ma dużą zaletę – bardzo łatwo jest się go nauczyć. Jeśli nie straszna ci cyrylica, powinieneś opanować rosyjski na poziomie komunikatywnym w zaledwie 4 semestry!

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl