Jak uczyć się dwóch języków obcych jednocześnie

Jeśli chcesz, aby nauka dwóch języków jednocześnie faktycznie przyniosła korzyści, zastosuj się do tych trzech krótkich rad

Nie ucz się tego samego poziomu

To kardynalna zasada uczenia się dwóch języków na raz. Próba poznania dwóch języków od podstaw, w tym samym czasie, jest niemalże skazana na porażkę. Dlaczego? Ucząc się języka obcego na poziomie podstawowym, prędzej czy później poczujemy się sfrustrowani.

Nauka wymowy, mówienie w języku obcym, coraz bardziej skomplikowana gramatyka, poszerzanie słownictwa – to najczęstsze powody, dla których rezygnuje się z kontynuowania nauki. Jeśli w tym samym czasie będą cię denerwować podobne zagadnienia w obu językach bardzo prawdopodobne jest, że porzucisz jeden lub oba języki.

Ustal priorytety

Jeżeli chcesz uczyć się dwóch języków równocześnie, przede wszystkim wybierz język nadrzędny. Nadaj mu wyższy priorytet i poświęć mu więcej czasu. Dzięki temu ominiesz zdwojone momenty frustracji, opisane w punkcie pierwszym, unikniesz znudzenia i przeładowania materiałem.

Byle nie na raz

Nie ucz się obu w tym samym czasie – jeśli na naukę możesz poświęcić tylko jeden dzień w tygodniu, rano ucz się języka A, a wieczorem języka B. Najlepiej wybierz inne dni nauki.
Ta zasada w połączeniu z zasadą nr 1 pozwoli ci uniknąć „mieszania się” obu języków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl