Możesz opanować nowy język w 30 dni. Wypróbuj na sobie

Czy wiesz, że te pozornie małe i nieistotne rzeczy mogą ogromnie wpłynąć na twoje możliwości nauki i koncentracji? Przez miesiąc, w trakcie nauki języka obcego, spróbuj zastosować się do poniższych rad.

 

Wyrzuć podkreślacze

Badania udowodniły, że nie tylko podkreślanie fragmentów tekstu, którego musisz się nauczyć, nie przyspiesza nauki, ale nawet może mieć odwrotne skutki.

Poprzez podkreślanie partii materiału osoba ucząca się szybciej gubi powiązania pomiędzy fragmentami. Co więcej, trudniej łączy wątki w całość. Nauka w ten sposób sprawia, że uczysz się pojedynczych faktów, a nie całości zagadnienia.

Korzystaj z pory dnia

Zasada „ucz się wieczorem i powtarzaj rano” ma swoje potwierdzenie w nauce. Jak się okazuje, człowiek zapamiętuje najtrudniejsze zagadnienia w najbardziej efektywny sposób tuż przed snem i po obudzeniu. Jednak uczenie się wieczorem nie oznacza zarywania nocy.

Badania wykazały, że poświęcenie już jednej nocy na naukę powoduje czterokrotnie większe problemy z komunikacją i zapamiętywaniem.
Wiąże się to z nadmiernym wydzielaniem enzymu PDE4.

Nie warto więc poświęcać nocy na naukę w trakcie sesji. Nie tylko nie zapamiętasz nowego materiału, ale możesz mieć również problemy z przypominaniem sobie tego, co już umiesz. Lepiej zrobisz, jeśli się wyśpisz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl