Osoby, które robią to rano, przyswajają język obcy 5 razy szybciej

Szybsza nauka języka rano

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak twoje codzienne rytuały mogą wpływać na jakość uczenia w ciągu dnia.  Nie uwierzysz, jak dzięki tym łatwym zmianom codziennych nawyków twoje uczenie się języków obcych będzie szybsze i efektywniejsze!

Zadbaj o swój sen

Brak snu lub zbyt krótki, przerywany sen, powodują ogromne problemy z pamięcią i koncentracją oraz są niszczące dla mózgu. Dlatego powinieneś dbać o jakość swojego snu. Najpopularniejszym przekonaniem na temat tego, ile powinna spać dorosła osoba, jest 8 godzin.

Jednak najwięcej badań mówi o przedziale, a nie o konkretnej liczbie. Dorosła osoba potrzebuje więc pomiędzy 7 a 9 godzin snu, aby w pełni zregenerować swoje siły fizyczne i psychiczne. Od tej reguły są oczywiście wyjątki. Według statystyk, organizm jednej na 20 osób potrzebuje więcej niż 9h snu – 6 i mniej godzin potrzebuje jedna osoba na 50.

Powinieneś codziennie dbać o to, aby twój sen był najwyższej jakości. Oprócz odpowiedniej ilości snu zadbaj o dobry materac, wywietrzenie sypialni, zasłonięte okna. Pamiętaj też – drzemki w trakcie długiej nauki, np. do egzaminu, wspomagają zapamiętywanie i… przypominanie.

Dzień zacznij od szklanki wody

Choć ta rada może wydawać się banalna, zaczęcie dnia od wypicia szklanki zimnej wody może zdziałać cuda dla naszego organizmu. Po pierwsze, zimna woda budzi nie gorzej niż kubek kawy. Nie zawiera też praktycznie żadnych kalorii i nie wpływa tak niszcząco na organizm jak kofeina.

Po drugie, woda ma zbawienny wpływ na ludzki mózg! Aby ciało działo dobrze funkcjonowało, powinno być odpowiednio nawilżone. Informacje bowiem przepływają lepiej między komórkami, gdy te nie są odwodnione. Ponadto picie wody wpływa uspakajająco, dlatego zaleca się pić ją podczas egzaminów.

Jeśli nie lubisz pić zwykłej wody, spróbuj wody gazowanej lub z różnymi rodzajami minerałów. Na rynku jest obecnie wiele wód, zawierających różne ilości minerałów i lekko różniących się smakiem. Ostatecznie przygotuj wieczorem szklankę wody z plasterkiem cytryny i liściem mięty. Rano rozbudzi cię lepiej niż energetyk!

Pełnowartościowe śniadanie

Czy wiedziałeś, że za twój kiepski humor odpowiedzialne są nieregularne, jedzone w pośpiechu śniadania? Naukowcy dowiedli, że pomijanie tego posiłku może spowodować bóle głowy, rozdrażnienie, a nawet agresję. Wszystko przez zaniedbanie własnego organizmu.

Osoby, które nie jedzą śniadania lub zjadają byle co w pośpiechu mają o wiele gorsze wyniki w nauce oraz rezultaty w pracy. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i osób dorosłych. Jeżeli nie jesteś jedną z tych osób, które rano czują mdłości, zadbaj o pożywne śniadanie w trakcie godziny od wstania z łóżka.

Jeśli możesz postaraj się tak zmienić swój dobowy rytm, aby kłaść się nieco wcześniej i równie wyspany wstać godzinę wcześniej. Powolny pełnowartościowy posiłek, spożyty spokojnie w domu, jest zbawienny dla organizmu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl