Przyszłościowe języki obce

przyszłościowe języki

Jakich języków warto się uczyć, aby ich znajomość zaprocentowała w przyszłości?

Odpowiedź jest jedna – warto uczyć się każdego języka obcego, nawet jeśli wydaje się zbyt egzotyczny czy mało popularny.

Fascynacja

Jeżeli chcesz związać swoje życie zawodowe z tłumaczeniami to naturalne, że wybierzesz naukę języka tej kultury, która Cię fascynuje. W innym wypadku wieloletnie studia językowe nie będą ci sprawiały żadnej satysfakcji.

Branża

Gdy wybierasz, który język obcy powinieneś poznać ze względów zawodowych, masz dwa wyjścia. Pierwsze to oczywiście wybrać ten język, którego znajomość liczy się w twojej branży. Na przykład, jeśli zamierzasz prowadzić wspólne interesy handlowe z Niemcami, wybierz język niemiecki.

Inną kwestią jest, gdy dopiero zaczynasz naukę i jeszcze nie jesteś pewien, jak będzie wyglądać twoja droga zawodowa. Wtedy możesz po prostu wybrać ten język, który najbardziej cię zaciekawił.

Myślenie globalne

Według badań, prawie 1,5 mld osób na świecie za swój język ojczysty uważa język chiński. Na drugim miejscu języków najczęściej uznawanych za ojczysty jest hindi (urdu) – na co dzień posługuje się nim „zaledwie” 588 mln osób.

Język angielski jako język ojczysty znajduje się na trzecim miejscu tego zestawienia, a tuz za nim uplasowały się języki arabski, hiszpański i portugalski *. Biorąc pod uwagę te dane, warto już dziś zacząć uczyć się języków, w których mówi ogromny procent ludzkiej populacji. Zwłaszcza, że tak robi coraz więcej osób. Według tego samego badania, najczęstszymi językami wybieranymi do nauki są angielski, francuski, chiński, hiszpański i niemiecki.

* Badania zostały przeprowadzone przez Ulricha Ammona z uniwersytetu w Dusseldorfie

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl