Uczysz się języka i wciąż ci nie wychodzi? To dlatego

właściwa droga nauki języka

Oczekiwania

Jeżeli uczysz się języka, który jest z innej grupy językowej niż twój język ojczysty, to normalne, że napotkasz wiele trudności. Naturalne jest, że Czechowi będzie łatwiej nauczyć się polskiego, niż któregoś z języków skandynawskich.

Powinieneś więc… wyluzować. Zastanów się, czy Twoje kiepskie wyniki w nauce mogą więc wynikać z tego, że dajesz sobie za mało czasu. Może potrzebujesz zmiany w sposobie nauki? A może… wcale nie idzie Ci źle? Może tylko wymagasz od siebie zbyt wiele?

Mówienie

Według naukowców z Kalifornii, najlepszym nauczycielem jest doświadczenie – zapamiętujemy poprzez nie 80% informacji. Czytając, przyswajamy około 10% informacji, a słuchając lub mówiąc – już 50%.

Jeśli jesteś niezadowolony ze swoich wyników, spróbuj odstawić na jakiś czas książki i ucz się jedynie poprzez… mówienie. Spokojnie, nie musisz od razu jechać na wakacje do Danii, by mówić w języku Wikingów.

Jak to zrobić? Oglądaj bajki dla dzieci w danym języku (normalne filmy czy seriale mogą być jeszcze za trudne). Znajdź inną osobę, która uczy się tego języka lub native’a – rozmawiajcie. Współczesna technologia daje Ci wiele możliwości – zaloguj się chociażby na Skypie.
Po pewnym czasie zobaczysz, że nie tylko lepiej wykorzystujesz przyswojoną już wiedzę, ale również szybciej robisz postępy. Nauka zacznie przychodzić ci łatwiej.

Podejście

Pamiętaj, nie jesteś niewolnikiem podręczników. Nie stawiaj sobie wygórowanych celów. Nauka powinna przede wszystkim sprawiać ci przyjemność. Jeśli nie czerpiesz z niej przyjemności, na pewno będziesz chłonąć wiedzę dłużej i z większymi trudnościami.

 

5 Komentarze
 1. JANINA mówi

  ucze się jezyka niemieckiego

 2. JANINA mówi

  prosze mi pomuc w tej nauce w tej chwilijestem w niemczech i jest troche ciężko

  1. JANINA mówi

   I CO DALEJ

  2. ALMG News mówi

   Dzień dobry Pani Janino. Dziękujemy za komentarz. Z czym ma Pani największe problemy w nauce języka? Może będziemy mogli polecić inny artykuł, w którym znajdzie Pani rozwiązanie swoich problemów. Pozdrawiamy, Redakcja

 3. JANINA mówi

  PISZE I NIC Z TEGO NIE WIEM NIE MAM ZADNEJ ODPOWIEDZI GDZIE CO JEST ?????

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl