Zarobisz więcej, jeśli poznasz ten język obcy! Ranking najbardziej poszukiwanych języków na rynku pracy

Według danych z 2016 r. możesz zarabiać nawet dwa razy więcej, jeśli zainwestujesz w języki!

Znajomość języków obcych wciąż ma znaczący wpływ na rynku pracy. Gwarantuje nie tylko wyższe zarobki, ale również bogatsza ofertę potencjalnych miejsc pracy. Może warto więc pomyśleć o podnoszeniu swoich kompetencji w tym obszarze?

Przeczytaj nasz wpis Czy Polacy dobrze znają język angielski?

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że osoby znające język angielski na poziomie zaawansowanym mogą zarabiać nawet dwukrotność pensji tych pracowników, którzy posługują się nim na poziomie minimalnym.

Doskonalenie swojej znajomości angielskiego może bardzo się opłacić. Wiedzą o tym specjaliści ds. sprzedaży i kadr. Znając język angielski na poziomie zaawansowanym, w tych branżach mogą zarobić około 6000 zł brutto.

Anna Częścik z portalu Goldenline.pl, w trakcie rozmowy w Polskim Radiu, wskazała angielski i niemiecki jako najpopularniejsze języki na rynku pracy:

Z naszych analiz wynika, że znajomość języka obcego, przynajmniej jednego, jest dosyć istotna dla większości pracodawców. Większość ofert pracy ma wymóg znajomości języka angielskiego. Jak analizujemy, kogo szukają u nas rekruterzy przez wyszukiwarkę kandydatów, to też widać, że ponad połowa profili zawodowych ma zaznaczoną znajomość angielskiego. Na drugim miejscu plasuje się język niemiecki. Czasami nawet 1/3 ofert pracy potrafi mieć taki wymóg

Nie tylko znajomość angielskiego zapewnia wyższe zarobki. Pensje powyżej średniej krajowej mogą otrzymywać również pracownicy ze znajomością niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego.

Również znajomość rosyjskiego, teraz nieco zapomnianego i niedocenianego, może zaowocować. Pracownicy, którzy opanowali go w sposób zaawansowany, mogą zarabiać nawet 6000 zł brutto. Pensje w 2016 r. tych specjalistów, którzy posługują się jedynie podstawami angielskiego, oscylowały zaledwie w okolicach 2600 – 2900 zł brutto.

 

1 komentarz
  1. Marek mówi

    Zauważyliście, że najlepiej zarabiająca grupa ze znajomością A1/A2 zarabia więcej niż najgorzej zarabiająca z C1/C2? to wynika z tego że Ci ludzie nie zarabiają tyle bo znają angielski, ale z tego że żeby tyle zarabiać musieli się uczyć innych rzeczy zdobywać doświadczenie i umiejętności co spowodowało u niektórych rozwijanie umiejętności mówienia po angielsku.
    Co nie znaczy wcale, że angielski nie jest potrzebny żeby więcej zarabiać. Dajmy na to taki programista bez znajomości języka angielskiego jest skazany na oczekiwanie polskich tłumaczeń książek, które w oryginale jego koledzy mogą przeczytać czasem i 2 lata wcześniej.
    Sama znajomość angielskiego nie jest aż takim atutem co brak tej znajomości jest poważną wadą.
    Tak więc część osób nie zarabia tyle bo zna angielski, ale dlatego że znając angielski mogli się nauczyć czegoś szybciej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl