Zdolności językowe to mit! 98% ludzi może mówić po angielsku dzięki…

Uczenie się języków obcych ma wpływ na ludzki mózg!

Badania udowodniły, że dzięki nauce języków obcych nasz mózg się zwiększa. Efekt ten zbadano za pomocą technologii MRI. Jak podkreślił dr Xiaoqian Chai, neurolog z uniwersytetu w Houston, mózg jest plastyczny – może być kształtowany przez naukę i doświadczenie. Jeśli nie talent, to co? Dzięki czemu możesz nauczyć się dowolnego języka obcego?

 

Motywacja czy systematyczność?

Motywacja i samodyscyplina to duet, który działa cuda w edukacji. Zasada motywacji i systematyczności dotyczy nauki każdego języka, na każdym stopniu zaawansowania. Jednak bez systematyczności sama motywacja nie wystarczy.

Według psychologów pozytywny efekt motywacji przemija po około dwóch tygodniach. Kiedy mija pierwsza ekscytacja rozpoczęciem nauki języka obcego, motywacja przestaje działać. Warto zachować samodyscyplinę i przetrwać pierwsze trudne momenty w nauce języka.

Wiara we własne siły

Wiara we własne siły sprzężona jest z motywacją. Kiedy brakuje ci wiary we własne siły? Czy zakładasz, że ci się nie uda? Czy masz odpowiedź, a nawet niejedną, dlaczego nie nauczysz się języka obcego? Winna jest psychologia, a konkretnie model wyuczonej bezradności. Czai się głęboko w podświadomości i podkopuje wiarę w siebie czy realizację celów, a nawet w sens podejmowania działań!

Osoba z modelem wyuczonej wciąż zachowuje w podświadomości skutki wcześniejszych negatywnych doświadczeń (porażek), przez co obawia się nawet zdecydować na rozpoczęcie nauki języka obcego. Na szczęście można z tym walczyć. Przede wszystkim spróbuj i nie poddawaj się zbyt szybko. Daj sobie czas na naukę. Otocz się pozytywnymi ludźmi, którzy będą cię wspierać.

Pozytywne emocje są tutaj bardzo ważne. W chwilach zwątpienia przywołuj pozytywne wspomnienia, np. kiedy w końcu zapamiętałeś słówko, z którym miałeś problemy lub zrozumiałeś konstrukcję gramatyczną, która sprawiała ci problem. Z czasem chwil zwątpienia będzie coraz mniej.

1 komentarz
  1. volcano mówi

    I ⅼike what you guys tend to be up too.
    Thіs kind of clever worқ and exposure! Keep uр the amazing ѡorks guys I’ve added you gᥙys to our Ƅlogroll.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl