5 porad jak sprawnie spakować walizkę

jak pakować walizkę

1. Roluj odzież!

Zamiast składać ubrania w kostkę, zroluj je i ułóż na dnie walizki. Pozwoli Ci to zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca! Jeśli obawiasz się wygnieceń, użyj specjalnych zestawów do składania ubrań. To niedrogi, a bardzo przydatny gadżet.

2. Materiałowe kostki (Packing Cubes)

Do pakowania i sortowania odzieży możesz używać również tzw. packing cubes. Choć na pozór wyglądają jak bezużyteczny gadżet, w rzeczywistości te materiałowe mini – torby pozwalają na zachowanie porządku w walizce i zaoszczędzenie miejsca. W przeciwnym razie Twoja walizka może wyglądać jak na zdjęciu obok.

3. Osobna torba na brudne ubrania

Dostęp do pralki czy żelazka jest zazwyczaj ograniczony w trakcie wyjazdu. Zadbaj więc o to, aby oddzielić brudną odzież i bieliznę od czystej. Ostatnie, czego chcesz podczas imprezy w Barcelonie czy romantycznej przechadzki plażą, to koszulka pachnąca spoconymi skarpetkami.

Wysusz zużytą odzież na koniec dnia, w razie gdyby była mokra od potu lub deszczu. Dopiero wtedy zroluj ubrania i bieliznę i włóż do osobnej torby. Możesz kupić torbę lub worek zamykane na suwak w Internecie lub sklepie z wyposażeniem domu.

4. Nie zapomnij o ręczniku

…ani o innych przyborach toaletowych. Nie wiesz, co czeka cię na miejscu. Jeśli np. jedziesz na wieś to czy w okolicy będzie sklep? Albo czy w hotelu są zapewniane te słodkie mini – buteleczki z szamponem? Co zrobisz, jeśli do dyspozycji będziesz mieć tylko mydło, a najbliższy sklep 10 km dalej?

Pamiętaj również, aby zabrać ze sobą… klapki. Choć może wydać się to śmieszne, grzybica stóp złapana na basenie czy w hotelowym prysznicu to dosyć popularna i niezbyt miła „pamiątka” z wakacji.

5. Zostaw trochę wolnego miejsca!

Stara zasada mówi, że lepiej wziąć mniej rzeczy i więcej pieniędzy, niż ciężką walizkę pełną gadżetów „na każdą okazję”. Jest w tym sporo prawdy.

Obojętnie, czy jedziesz za granicę, czy do miejsca oddalonego o kilka godzin pociągiem, nadbagaż będzie nieporęcznym ciężarem. Zwłaszcza, gdy zamierzasz przywieźć ze sobą pamiątki. Pamiętaj też, że będziesz zmuszony zapłacić za nadprogramowe kilogramy na lotnisku. Na pewno możesz wykorzystać te pieniądze lepiej podczas urlopu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl