Gdzie na urlop jesienią?

gdzie na urlop jesienią

Czy na urlop koniecznie musimy wybrać się latem?

Czy jeszcze we wrześniu, październiku, listopadzie możemy cieszyć się słoneczną pogodą? Okazuje się, że tak.

Grecja

Jeżeli chcesz wyjechać na urlop jesienią, koniecznie pomyśl o Grecji. To wrzesień, a nie lipiec czy sierpień, jest najlepszym miesiącem na wyjazd. Po pierwsze, od września w Grecji jest coraz mniej turystów. Unikając tłumu będziesz mógł zanurzyć się w grecką kulturę z większą przyjemnością i spokojem.

Po drugie, temperatury we wrześniu są wciąż wysokie, morze ciepłe, ale ominiesz fale niebezpiecznych upałów, które nawiedzają Grecję w sezonie. Jeśli planujesz wakacje w październiku pamiętaj, że temperatura powietrza i wody na Krecie będzie wtedy oscylować w okolicach 24 stopni. Masz więc szansę na wakacje nad ciepłym morzem za stosunkowo niewysoką cenę, podczas gdy twoi koledzy z biura będą zmagać się z jesienną chandrą.

Andaluzja

Hiszpania to jedno z najchętniej odwiedzanych państw na świecie. Warto je odwiedzić również poza sezonem! W październiku i listopadzie temperatura w Andaluzji waha się od minimum 15 do 26 stopni Celsjusza. Zdarzają się nawet upalne dni, gdy temperatura potrafi wynosić 30 stopni. Choć jesień na południu Hiszpanii bardziej sprzyja zwiedzaniu, niż plażowaniu, nawet w listopadzie nie są wykluczone gorące kąpiele. Przed wyjazdem sprawdź jednak prognozy pogody, aby nie być niemiło zaskoczonym.

Za wyjazdem do Andaluzji przemawiają też… ceny. Listopad to jeden z najlepszych okresów, aby cieszyć się słoneczną Hiszpanią za stosunkowo niewielką kwotę. W sezonie, czyli lipcu i sierpniu, ceny w Hiszpanii są bowiem bardzo wysokie.

Rzym

Obok Paryża i Wenecji jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Jeśli wolisz aktywne wakacje, pełne zwiedzania i odkrywania lokalnej kultury, Rzym powinien znaleźć się w Twoim TOP 10 miast godnych odwiedzenia. Najlepszym czasem na zwiedzanie Rzymu jest listopad. W tym czasie Rzym opuszcza fala upałów, a temperatury sięgają 18 – 20 stopni Celsjusza.

Jest też o wiele mniej turystów, którzy preferują raczej typowo „wakacyjne” miesiące na wakacje we Włoszech – lipiec i sierpień. Dzięki ominięciu sezonu możemy tez liczyć na niższe ceny w niektórych hotelach i restauracjach.
Warto wyjechać na wakacje jesienią. Dzięki temu możemy spędzić urlop w mniej zatłoczonym miejscu, za mniejszą kwotę i w przyjemniejszych okolicznościach przyrody.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl