Nocne życie

Nocne życie

Wyjeżdżasz na wakacje i nie chcesz siedzieć cały dzień w hotelu?

Marzysz, żeby spróbować lokalnego alkoholu, poznać nowych ludzi i imprezować na promie nad ciepłym morzem?

Oto trzy wskazówki, jak najlepiej (i bezpiecznie!) korzystać z nocnego życia na wakacjach:

1. Podstawy języka

Niestety, bez znajomości języków nie będziesz w stanie poderwać tej fajnej dziewczyny czy zagadać do tamtego chłopaka. Co więcej, nie będziesz nawet w stanie zamówić drinka w barze.

Nie oszukuj się, że „w tych czasach wszyscy mówią po angielsku”, albo że barman na pewno obsługuje codziennie dziesiątki osób twojej narodowości. Jeżeli udajesz się w podróż za granicę, koniecznie naucz się podstawowych zwrotów w danym języku.  Chociażby po to, aby móc zamówić piwo.

2. Research

Sprawdź, co dane miejsce jest w stanie Ci zaoferować. Nie sugeruj się jedynie kolorową ofertą biura podróży z ładnym zdjęciem hotelu. Przed wyjazdem zrób research w Internecie: jakie knajpy są najpopularniejsze w danym regionie, jakie wydarzenia kulturalne będą miały miejsce w trakcie twojego pobytu i czego lepiej unikać.

Dostosuj research do swojego stylu imprezowania. Masz ochotę bawić się w lokalnych klubach? Sprawdź na Instagramie, gdzie najczęściej oznaczają się mieszkańcy. Chcesz zawrzeć nowe znajomości? Poszukaj miejsc, gdzie spotykają się mieszkańcy po pracy – może będzie to starówka, plac albo ulica z małymi knajpkami.

Na wszelki wypadek szukaj informacji również w lokalnym języku. Dzięki temu poznasz miejsca, o których nawet byś nie usłyszał od przewodnika.

3. Odważ się

Postaraj się zwiedzać okolicę poza turystycznym szlakiem. Najciekawsze rzeczy można zobaczyć niekoniecznie w centrum miasta i niekoniecznie w miejscach typowo turystycznych.

Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie. Nie każde miejsce nadaje się do swobodnego, samotnego zwiedzania. W miarę możliwości sprawdź wcześniej, czy warto zwiedzać lub imprezować na własną rękę – poczytaj fora internetowe, zapytaj obsługę hotelową etc. Pilnuj swoich drinków i informuj lokatorów z pokoju lub kierownika wycieczki, dokąd idziesz.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl