Czy psujesz sobie humor dietą?

Czy wiesz, że za twój humor w dużej mierze odpowiedzialna jest dieta?

Naukowcy udowodnili, że to, co jemy wpływa na budowę naszego mózgu – zarówno chemiczną, jak i fizjologiczną. Przesadzanie z ilością cukru, tłuszczu i czerwonego mięsa, picie kilku kaw w ciągu dnia, fast foody…

Te powszechne błędy żywieniowe powodują, że nasza dieta jest mało zróżnicowana, brakuje w niej minerałów i składników odżywczych. Aby usunąć z diety złe nawyki i poprawić swoje samopoczucie, zastosuj tę zasadę małych kroków.

Po pierwsze

Ogranicz kawę do jednej w ciągu dnia. Następnie pozwól sobie na kawę tylko co drugi dzień, tylko w kawiarni w dobrym towarzystwie, w końcu raz na tydzień. Już po dwóch tygodniach po całkowitym odstawieniu kawy zauważysz znacząca różnice w swoim samopoczuciu. Paradoksalnie, poczujesz też więcej energii.

zdrowa dieta

Po drugie

Jedz więcej warzyw i nasion. Zwłaszcza warzywa liściaste skutecznie pomagają w odtworzeniu połączeń nerwowych między półkulami mózgu. Codziennie pogryzaj pestki dyni – są cennym źródłem magnezu i kwasów omega – 3, działają antyrakowo i polepszają nastrój.

Po trzecie

Nie doprowadź do niedoborów żelaza w organizmie. Jest to szczególnie trudne we współczesnym społeczeństwie, nawykłym do jedzenia dużej ilości przetworzonej żywności. Niedobory żelaza powodują niedotlenienie tkanek, przez co też pogarsza się sprawność fizyczna i intelektualna. Aby dbać o prawidłową ilość żelaza w naszej diecie, warto włączyć do niej wątróbkę, jajka, kasze i kakao.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl