Ile kalorii ma pączek?

Jak bardzo kaloryczne sa pączki? Co trzeba zrobić, aby je spalić?

Przeciętny pączek z marmoladą, oblany lukrem, ma około 300 kcal. Być może wydaje Ci się to niewiele, ale pamiętaj, że tego typu słodkości nie sycą. Po chwili będziesz mieć ochotę na kolejnego i kolejnego, a przecież w Tłusty Czwartek można sobie na to pozwolić. W efekcie możesz zjeść nawet ponad 1000 dodatkowych kalorii!

Uważaj również na pączki z obfitymi polewami, posypkami, czekoladą etc. Dodatki, sprawiające że wygladają smakowicie, mogą dodac pączkowi nawet 100 – 200 kcal!

Ponadto pączki zawierają bardzo dużo cukru i tłuszczu, najczęściej od 10 do 20 g w jednej sztuce. Dlatego chwilę po zjedzeniu tego przysmaku możesz poczuć się sennie. Winą jest skok poziomu cukru we krwi. Dlatego szczególnie osoby z cukrzycą powinny uważać, świętując Tłusty Czwartek.

Jeśli jesteś na diecie, ale nie chcesz rezygnować z przyjemności Tłustego Czwartku, pozwól sobie na jednego, ręcznie robionego pączka. Te pozbawione sztucznych ulepszaczy, domowej roboty pączki są bardziej sycące i mają mniej szkodliwych substancji.

Myślisz, że faworki są mniej kaloryczne? Mylisz się! 100 gram faworków to ponad 500 kalorii! Jest więc bardziej kaloryczny od przeciętnego pączka nawet średnio o 100 kalorii!

 

Jak spalić wspomnienia po Tłustym Czwartku?

Aby spalić jednego pączka, musisz przez ok. 12 minut wchodzić po schodach, spacerować szybkim krokiem przez 40 minut lub odkurzać przez 60 minut. Pamiętaj, że dokładny czas, jaki jest potrzebny na spalenie danej ilości kalorii, zależy od Twojego BMI i przemiany materii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl