Jak śniadanie wpływa na nasze samopoczucie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść regularnie?

Dla lepszego samopoczucia

Poranny posiłek wpływa na nasz dobry humor. Jedząc pełnowartościowe śniadanie nabierzesz sił na cały nadchodzący dzień. Natomiast zbyt obfite śniadanie lub jego brak, powoduje rozdrażnienie, senność i apatię. Osoba pozbawiona pierwszego pełnowartościowego posiłku będzie przez cały dzień walczyć ze znużeniem i problemami z koncentracją.

Dla zdrowia

Po przebudzeniu wzmaga się produkcja kwasów żołądkowych, dlatego warto rano zjeść śniadanie. Długotrwałe pomijanie tego posiłku może prowadzić nawet do wrzodów żołądka.
Unikaj śniadań przeładowanych cukrem czy węglowodanami prostymi, ponieważ rano ludzki układ pokarmowy jest jeszcze rozleniwiony i nie działa na pełnych obrotach. Nie powinno się go przeciążać zbyt ciężkostrawnym posiłkiem.

Dla szczupłej sylwetki

Dzięki planowaniu śniadania i kolejnych posiłków wprowadzamy do naszej diety pewną rutynę, która pozwala na zachowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a nawet utratę zbędnych kilogramów. Omijając śniadanie, spowolnisz swój metabolizm. W wyniku tego będziesz sięgać po przekąski w ciągu dnia, a to szybka droga do przytycia. Wprowadzenie regularnych posiłków pozwala również walczyć z chorobami dietozależnymi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl