Jak wzmocnić pamięć… dietą?

zdrowa dieta

Czy wiesz, że na to, czy masz dobra pamięć, wpływa również twoja dieta?

Jeżeli czujesz się rozdrażniony, masz problemy z koncentracją i stałeś się zapominalski, przeanalizuj swoje nawyki żywieniowe.

Błędy w diecie

Jesz zbyt dużo produktów przetworzonych. Do tego niezdrowe tłuszcze, nieregularne posiłki, zbyt małe lub duże porcje…  Te najczęściej popełniane błędy żywieniowe mogą szybko doprowadzić do upośledzenia układu nerwowego. Wynika to z tego, że organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Magnez na pamięć i koncentrację

Nie bez przyczyny bakalie uważane są za jeden z głównych składników studenckiej diety. Ich składnikiem jest magnez, pierwiastek poprawiający pamięć i koncentrację, mający działanie antystresowe i łagodzące objawy depresji. Najwięcej magnezu znajdziesz w pestkach, zwłaszcza dyni i słonecznika, orzechach i gorzkiej czekoladzie z wysoką zawartością kakao.

Wartościowe posiłki

Aby cieszyć się dobra pamięcią przez cały czas warto wprowadzić stałe zmiany w swoim menu. W tym celu dietetycy polecają szczególnie zamianę pieczywa na pełnoziarniste produkty zbożowe, wprowadzenie do jadłospisu kasz (np. zamiast makaronu czy ziemniaków)  i popijanie soku pomidorowego. Duże zmiany na lepsze powoduje również urozmaicenie obiadów, np. zastąpienie od czasu do czasu mięsa warzywami strączkowymi lub tofu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl