Kiedy zaczynają wypadać włosy

Jak walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów?

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być różne – stres, brak witamin, osłabienie chorobą, zła dieta czy… pora roku.

Witaminy i suplementy

Problem z wypadającymi włosami zazwyczaj jest sygnałem, że w naszym organizmie coś jest nie tak. Przyjrzyj się swojej diecie i zastanów się, czy aby na pewno dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów.

Wprowadzanie zdrowych nawyków wspomoże na początku suplementacja. Na rynku jest wiele dostępnych witamin i suplementów, przeznaczonych specjalnie dla skóry głowy, włosów i paznokci. Wybieraj te, które zawierają w sobie witaminy H, E i B – zwłaszcza B5. Pamiętaj jednak, że żadna suplementacja nie zastąpi zdrowego trybu życia!

Wcierki

Jeżeli chcesz przyspieszyć odrost włosów, zastosuj specjalne wcierki i maseczki. Polecamy zwłaszcza wcierki na bazie ziół, które można kupić w aptece. Pamiętaj jednak, że zbytnie obciążenie włosów produktami może spotęgować ich wypadanie. Również domowe maseczki do włosów, stosowane zbyt często lub nieumiejętnie przygotowane, mogą pogorszyć stan włosa.

Badania

Kiedy zmiana diety i domowe sposoby nie pomogą, warto odwiedzić lekarza. Przede wszystkim wykonaj podstawowe badania krwi, aby wykluczyć możliwe niedobory. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym, co może być przyczyna wypadania włosów. Twój lekarz skieruje cię do odpowiedniego specjalisty, aby wykluczyć np. problemy z tarczycą, anemię czy choroby skóry.

2 Komentarze
  1. Karyla mówi

    Wypadanie włosów – to dobry znak. Chudnę.

    1. ALMG News mówi

      Pani Karylo, jeśli włosy zaczęły wypadać w trakcie diety oznacza to, że brkauje Pani niezbędnych witmain i minerałów! Polecmay skonsultować się z dietetykiem. Pozdrawiamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl