Masz zniszczone lub puszące się włosy? To je uratuje

Masz kręcone, puszące się włosy, których nie da się okiełznać? Prostownica jest dla ciebie narzędziem tortur, ale mimo wszystko i tak codziennie jej używasz? Ten tekst jest dla Ciebie.

 

Prostowanie włosów za pomocą keratyny

Podobno żadna kobieta nigdy nie jest w 100 % zadowolona ze swoich włosów.
Te o prostej fryzurze marzą o burzy loków, natomiast kobiety z naturalnymi kędziorkami oddałyby wiele, aby się ich pozbyć.
Jak wyprostować naturalne loki w momencie, kiedy codzienne używanie prostownicy nie tylko męczy, ale i niszczy włosy?

Fryzjerzy i styliści polecają wiele zabiegów prostowania naturalnie kręconego włosa. Ich efekty potrafią utrzymywać się wiele tygodni. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie włosów. Czy taka ingerencja na głowie ma szansę długo się utrzymać i przede wszystkim czy nie będzie zbyt obciążająca dla włosów?

Czym jest keratyna i jak działa?

Keratyna to naturalnie występujące białko. Jest głównym budulcem m.in. ludzkich włosów i paznokci. W kosmetyce stosowana jest tzw. keratyna hydrolizowana, głównie jako składnik środków do pielęgnacji włosów i paznokci.

Skutkiem ubocznym działania keratyny jest prostowanie się włosów. Można nakładać ją samodzielnie w domu lub zdecydować się na specjalistyczny zabieg w salonie fryzjerskim.

Keratyna – dla kogo?

Nowoczesne zabiegi nie tylko prostują włosy, ale przede wszystkim silnie je nawilża i odżywia. Dlatego jest on polecany głównie osobom z przesuszonymi, łamiącymi się włosami.

Jeżeli do tej pory systematycznie używałaś prostownicy, na pewno osłabiła włosy – kuracja keratyną pomaga odbudować to, co zniszczyła prostownica.

Po zabiegu

Skutki zabiegu z keratyną, przeprowadzonego w dobrym salonie, powinny utrzymywać się nawet do pół roku. Włosy będą gładkie, zdrowe i błyszczące. Wzrośnie również ich sprężystość, a zmniejszy tendencja do puszenia (odbijania od skóry głowy), dzięki czemu będą bardziej podatne na stylizację.
Uwaga, zmniejszy się również ich objętość – dlatego osoby z rzadkimi lub cienkimi włosami powinny przed zabiegiem skonsultować się ze stylistą.

Efekt keratynowego prostowania w domu na blogu Dominiki:

tipsforwomen.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl