Smog cię zabija! Możesz z nim walczyć

Stało się! Mieszkańcy dużych polskich miast mają gorsze powietrze niż w Pekinie!

Jeszcze do niedawna to Chiny były symbolem smogu i zatrutego powietrza. Teraz polskie miasta „prześcigają się” o niechlubny tytuł najbardziej zanieczyszczonej metropolii. Skutki zanieczyszczeń codziennie odbijają się na naszym zdrowiu. Sprawdź nasz poprzedni artykuł o szkodliwości smogu i jego destrukcyjnym wpływie na twoje zdrowie.

Udowodnione działanie masek antysmogowych

W 2012 r. przeprowadzono w Pekinie badania nad skutecznością użytkowania masek antysmogowych. Ich wynik był jasny – noszenie maski antysmogowej obniżyło ciśnienie krwi i wpłynęło pozytywnie na zmniejszenie objawów związanych z eskpozycją na smog.

Badanie powtórzono przez naukowców z Sao Paulo, potwierdzając skuteczność masek antysmogowych w walce ze smogiem. W obu przypadkach osobami badanymi byli chorzy na niewydolność serca.

Zaopatrz swoją rodzinę w maski. Przydadzą się zwłaszcza w zimowe dni, kiedy najwięcej smogu unosi się w powietrzu. Unikniecie dzięki temu wielu poważnych chorób. Maski antysmogowe mogą, a nawet powinny nosić, również dzieci i osoby starsze.

Rośliny! Naturalny filtr

Powietrze w twoim mieszkaniu możesz filtrować naturalnie dzięki roślinom. Zwyczaj hodowania w domu roślin doniczkowych jest w Polsce wciąż popularny. Jednak większość z nich nie radzi sobie ze smogiem, konkretnie z pyłami zawieszonymi. Dlatego warto wiedzieć, jakie gatunki roślin odpowiadają za najlepszą filtrację powietrza w pomieszczeniu. Jednym z najlepszych możliwych wyborów jest epipremnum złociste.

Epipremnum złociste

Ta konkretna roślina jest najbardziej wydajna w walce ze smogiem. Wystarczy tylko jedno epipremnum w doniczce, aby usunąć zanieczyszczenia z całego pomieszczenia. Przy okazji jest łatwa w utrzymaniu – może stać w cieniu, a podlewać ja należy jedynie, kiedy ma sucho.

UWAGA! Epipremnum jest rośliną trującą – należy trzymać ją z daleka od zwierzątek domowych i dzieci.

Oczyszczacz powietrza

Domowy oczyszczacz powietrza to inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwraca. Dzięki nowoczesnej technologii dzisiejsze oczyszczacze są w stanie w kilka minut wymienić powietrze w dziecięcym pokoju.

Na rynku jest wiele modeli i typów filtrów. Jednym z typów filtrów, które najlepiej radzą sobie ze smogiem (pyłem zawieszonym 2,5 i 10), są filtry typu HEPA.

Oczyszczacze powietrza mogą mieć również dodatkowe funkcje, takie jak nawilżanie czy jonizowanie powietrza. Włączane na noc zapewniają wyższy komfort snu.

Pamiętaj, aby ustawić oczyszczacz pośrodku pokoju lub w takim miejscu, aby żaden mebel nie blokował mu dostępu do filtrowanego powietrza.

1 komentarz
  1. Piotr mówi

    Dzień dobry jak mam zacząć się uczyć języka niemieckiego jaki program mi jest do tego potrzebny co mam zamówić ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl