Ta substancja może wywoływać raka! Używasz jej codziennie

Nawet się nie spodziewasz, że możesz używać produktów zwiększających ryzyko zachorowania na raka. Tymczasem twoja łazienka jest ich pełna!

Substancja ta to metyloizotiazolinon. Inne nazwy substancji i jej pochodnych to methylchloroisothiazolinone, 5-chloro-2-metylo-3(2H)-izotiazolon czy metylochloroisothiazolina. Jest konserwantem stosowanym szeroko w przemyśle kosmetycznym, ale również m.in. w… paliwie i klejach do tapet. Konserwant ten jest wyjątkowo toksyczny. Odpowiedzialny jest za wiele schorzeń. Najczęstszym z nich są alergie, przez co Cosmetics Europe zaleciło wycofanie go z użycia. W 2016 r. Kanada zakazała stosowania go w kosmetykach.

Badania naukowców z Pittsburgha dowiodło, że substancja ta (i jej pochodne) są silnie toksyczne i odpowiadają za zachorowania na różnego rodzaju nowotwory, chorobę alzheimera a nawet stwardnienie rozsianie.

Gdzie najczęściej można spotkać ten konserwant? Obecny jest we wszelkiego rodzaju kosmetykach do mycia ciała, mydłach, szamponach, balsamach a nawet odżywkach do włosów. Uważaj również na płyny do prania i naczyń czy inne detergenty.

Jak uchronić się przed alergią i innymi problemami skórnymi, związanymi z obecnością konserwantów? Przed zakupem sprawdzaj skład produktów, które kupujesz. Unikaj kupowania produktów, zawierających w sobie metyloizotiazolinon.

1 komentarz
  1. […] Przeczytaj nasz tekst Ta substancja może wywoływać raka! Używasz jej codziennie […]

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl