Tę śmiertelną chorobę wywołują smartfony!

Na te śmiertelną chorobę choruje już 350 milionów ludzi, w tym 1,5 miliona Polaków.

Swoje żniwo zbiera wśród nastolatków oraz osób w przedziale 20 – 40 lat. Być może jest ich więcej – niestety mało osób decyduje się na diagnozę i leczenie.

 

Śmiercionośne smartfony

Mowa o depresji, która wraz z rozwojem technologii coraz częściej dotyka młode pokolenie. Nieleczona prowadzi do uzależnień i innych chorób psychicznych a nawet do samobójstwa. Profesor Jean Twenge z uniwersytetu San Diego w Kalifornii zbadał zależność między korzystaniem ze smartfona a depresją wśród nastolatków.

Jak się okazało, osoby w wieku 10 – 19 lat, które korzystają ze smartfona przez około 3 godziny dziennie, są o 35% bardziej narażone na depresje i choroby psychiczne, niż ich koledzy. Ci, którzy korzystają ze smartfonów dłużej niż trzy godziny na dobę, są zagrożeni tragicznymi skutkami o 50% bardziej.

Im bardziej jesteś zadowolony z życia, tym mniej korzystasz z social mediów

Social media funkcjonują dzięki wykorzystywaniu psychologicznych sztuczek i potrzeb człowieka. Żerują na potrzebie akceptacji. Popularne polubienia to nic innego, jak uzależnianie użytkownika od aplikacji za pomocą schematu gratyfikacji w postaci właśnie „lajka”. Możesz uwolnić się od tego zamkniętego koła jedynie dzięki uświadamianiu sobie, że social media to nic innego, jak iluzja.

 

Czy jesteś uzależniony – test

Nikt nie spodziewa się, że można uzaleznić się od telefonu czy social media. Tymczasem, jeśli spędzasz na portalach społecznościowych więcej niż godzinę dziennie, prawdopodobnie masz problem o charakterze uzależnienia. Przeprowadź mały test – zanim wrzucisz kolejny post czy zdjęcie na portalu zastanów się, dlaczego to robisz. Czy twoim celem są polubienia? A może zyskanie uwagi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl