Twój fryzjer zachęca do cieniowania włosów? Nie zgadzaj się!

Właścicielki cienkich włosów często ścinają je na krótko, przyzwyczajone przez rodziców czy kiepskich fryzjerów do myśli, że nigdy nie będą mogły cieszyć się długa i gęsta fryzurą.

Oto przykazania każdej osoby, która chce zapuścić cienkie i rzadkie włosy:

Nie cieniuj!

Cieniowanie cienkich włosów to przestarzały i nieprawidłowy sposób strzyżenia. Kiedy cienkie i rzadkie włosy są różnej długości, szybciej zaczynają się wyłamywać. Ponadto cała fryzura spłaszcza się już w kilkadziesiąt minut od zejścia z fryzjerskiego krzesła.

Jeśli masz krótkie lub półdługie cienkie włosy, najlepiej zetnij je na prosto. Dzięki temu nie będą się tak szybko wykruszać.

Pamiętaj, cieniowanie pomaga tylko grubym i długim włosom. Jesli masz wrażliwy, cienki lub rzadki włos, nie decyduj się na cieniowanie!

Dobierz kosmetyki

Głównym sprzymierzeńcem w wydłużeniu i zagęszczeniu fryzury, obok diety i regularnego podcinania włosów, jest prawidłowy dobór kosmetyków do pielęgnacji. Nie powinnaś z nimi przesadzać. Unikaj szamponów z silikonami, które obciążają włosy. Wypróbuj, która odżywka najlepiej działa na twoją fryzurę – nakładaj ją od wysokości uszu po same końce, omijając skalp.

Nie kładź się spać z mokrą głową

Spanie z mokrymi lub nie do końca wysuszonymi włosami niszczy włosy mechanicznie. Podobnie targanie włosów, tapirowanie, zawsze rozpuszczona fryzura wpływają bardzo niekorzystnie na stan włosa (przy wietrznej, deszczowej lub mroźnej pogodzie cienkie włosy powinny być upinane).

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do newslettera. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

FreshMail.pl
 

Abonniere unseren Newsletter

Senden Sie mir Ihren Newsletter (Sie können sich jederzeit abmelden).

FreshMail.pl
 

Suscríbete a nuestro boletín

Enviadme vuestro boletín (puedes darte de baja en cualquier momento).

FreshMail.pl
 

Абонирай се за нашия нюзлетър

Абонирай се за нюзлетър. (По всяко време можеш да откажеш да го получаваш).

FreshMail.pl